Кафедра германських мов, зарубіжної літератури та методик їхнього навчання

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/7

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Формування пунктуаційної компетентності студентів у процесі навчання англійської мови як фаху
    (КОД, 2019) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна; Kibalnikova, Tetiana
    (uk) У статті розглядається питання формування пунктуаційної компетентності студентів вищих навчальних закладів, які вивчають англійську мову як фах. У зв’язку з орієнтацією освітнього процесу на компетентнісний підхід, доцільно уточнити перелік інтегральних і фахових компетентностей, які визначатимуть зміст вищої освіти в межах певної спеціальності. З-поміж фахових компетентностей майбутнього вчителя англійської мови особлива увага надається формуванню фонетичної, граматичної, лексичної та мовленнєвої компетентностей, тоді як розвиток пунктуаційних навичок не є окремим завданням підготовки фахівця. Оскільки рівень комунікативної компетентності особистості великою мірою визначається її правописною і пунктуаційною грамотністю, виникає необхідність уточнити зміст пунктуаційної компетентності та визначити її місце в освітньо-професійній програмі підготовки вчителя англійської мови.
  • Ескіз
    Документ
    Алюзія як вияв інтертекстуальності в американському фемінному політичному дискурсі.
    (2020) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна; Kibalnikova, Tetiana
    (uk) У статті зроблено спробу визначити маніпуляційний потенціал алюзії як вияву інтертекстуальності з урахуванням гендерної маркованості політичного дискурсу на матеріалі передвиборчих промов Г. Клінтон. З’ясовано, що в мовному аспекті політичний дискурс є гендерно маркованим, що дає підстави говорити про «фемінний» і «маскулінний» політичні дискурси. Доведено, що в передвиборчих агітаційних промовах інтертекст є ефективним засобом впливу на слухача. З-поміж основних виявів інтертекстуальності виокремлено цитату, алюзію та ремінісценцію. На відміну від цитати, яка містить пряму вказівку на джерело запозичення, алюзія має імпліцитний зв’язок з текстом-донором шляхом асоціацій. У результаті аналізу передвиборчих промов Г. Клінтон виокремлено три групи алюзій в американському фемінному політичному дискурсі: власні назви, історичні реалії, відгомін цитат і ремінісценції.
  • Ескіз
    Документ
    Типологія та маркування цитат у науковому тексті
    (КОД, 2018) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна; Кибальникова, Татьяна Владимировна; Kibalnikova, Tetiana
    (uk) Статтю присвячено актуальній проблемі текстової взаємодії в науковому дискурсі. Об’єктом наукової розвідки є цитата як найбільш експліцитний вияв категорії інтертекстуальності в науковому тексті. З-поміж жанрового різноманіття наукових текстів матеріалом дослідження обрано наукову статтю, де цитата виступає конвенційним видом інтертекстуальних включень, які є засобом мовної об’єктивації попереднього знання. Автор робить спробу провести порівняльний аналіз цитат в англомовних та українських наукових статтях з лінгвістичною тематикою з метою виявлення їхньої специфіки з позицій їхньої типології та маркування. Дослідження проводиться на матеріалі наукових статей з автентичних збірок, наявних у вільному доступі в інтернет-джерелах. Об'єкт дослідження – цитата – розуміється як функціональний елемент системи тексту-реципієнта, котрий відзначається такими конвенційними характеристиками, як експліцитна маркованість, змістова тотожність з текстом-джерелом і вказівка на автора. Порівняльний аналіз цитат здійснюється відповідно до трьох критеріїв: за джерелом запозичення, за структурним принципом і за наявністю графічних маркерів. Доведено, що цитати в англомовних та українських наукових статтях мають багато спільних рис, які пояснюються універсальністю мови науки в цілому, та етапів мисленнєвої діяльності суб'єкту пізнання зокрема.
  • Ескіз
    Документ
    Семіотична природа словотворчих моделей лексем у складі заголовка українського та англомовного поетичного тексту
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    (uk) У статті розглянуто проблема семіотичної природи словотворчих моделей лексем у складі заголовка, з’ясовано роль словотворчих формантів у розкритті імплікації художнього цілого.
  • Ескіз
    Документ
    Предмет, завдання, принципи філологічного аналізу тексту
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2014) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    (uk) У статті зроблено спробу визначити роль дисципліни «Філологічний аналіз тексту» в процесі професійної підготовки студентів-філологів. Сформульовано предмет, завдання, принципи філологічного аналізу тексту.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості звукової та метрико-ритмічної організації дитячої поезії (на матеріалі поезії Nursery Rhymes)
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2015) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    (uk) У статті розглядаються основні особливості звукової та метрико-ритмічної організації дитячої поезії Nursery Rhymes з позиції теорії іконічності. Доведено, що фонетичні засоби набувають додаткового семантичного навантаження в дитячій поезії і є головними засобами впливу на почуттєву сферу дитини.
  • Ескіз
    Документ
    Зображальні можливості графічних засобів організації віршованого твору (на матеріалі поезії Е.Е.Каммінґса)
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2016) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    (uk) У статті розглядаються зображальні можливості таких графічних засобів організації віршованих творів Е.Е.Каммінгса, як розташування тексту на сторінці, міжрядкові інтервали, використання пунктуаційних знаків, відсутність великої літери, капіталізація та голофрастичні конструкції.
  • Ескіз
    Документ
    Іконічна сутність метафоричних заголовків у поетичному тексті
    (2012) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    (UA) У статті розглянуто проблему іконічної природи заголовків-метафор, з’ясовано їх роль у розкритті імплікації художнього цілого.
  • Ескіз
    Документ
    Вияви інтертекстуальності в заголовках сучасної американської преси
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Кібальнікова, Тетяна Володимирівна
    У статті розглянуто проблему інтертекстуальності як ключовий принцип породження тексту. Зроблено спробу довести, що заголовки газетних статей марковані певним ступенем прецедентності.