Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Модальна організація текстів рекламних слоганів
    (2018) Пикалюк, Роман Володимирович
    (ua) У статті досліджено типові модальні значення, що використовуються в текстах рекламних слоганів, мовні засоби їхнього вираження і прагматичний потенціал. Проаналізовано основні прагматичні контексти, що мотивують використання аксіологічних, деонтичних й алетичних значень у рекламних слоганах. Визначено принципи поєднання модальних елементів у текстах зазначеного жанру й чинники, що обмежують використання в них певних модальних значень.
  • Ескіз
    Документ
    Когнітивний потенціал модальних значень у художній прозі І. Багряного
    (2017) Пикалюк, Роман Володимирович
    (ua) У статті розглянуто специфіку реалізації модальних значень у текстах художньої прози Івана Багряного у зв‘язку з особливостями їхньої концептуальної організації. Проаналізовано характер реалізації модальних значень на різних ієрархічних рівнях. Розглянуто потенціал різних модальних значень у прозових творах Івана Багряного.
  • Ескіз
    Документ
    Принципи поєднання модальних елементів у прозовому художньому творі
    (Дух і Літера, 2016) Пикалюк, Роман Володимирович
    (ua) У статті досліджено принципи поєднання модальних елементів у прозовому художньому творі. Визначено поняття модального комп- лексу як стабільного поєднання модальних елементів.
  • Ескіз
    Документ
    Реалізація значень аксіологічної модальності в рекламному слогані та специфіка їх перекладу
    (Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2015) Пикалюк, Роман Володимирович
    (ua) У статті розглянуто роль значень аксіологічної модальності в реалізації прагматичної функції рекламного сло-гана. Визначено специфіку сприйняття аксіологічних значень в англомовному, україномовному та російськомовному середовищах. Проаналізовано типові способи відтворення аксіологічних значень при перекладі.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток поглядів на модальність в українському мовознавстві
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Нестеренко, Тетяна Анатоліївна
    (uk) У статті розглянуто погляди на модальність у зарубіжній та вітчизняній лінгвістиці; робиться огляд праць українських мовознавців, присвячених даній проблемі; визначаються етапи формування української модальної думки.
  • Ескіз
    Документ
    Умовний спосіб: функційно-семантичний аспект
    (2020) Нестеренко, Тетяна Анатоліївна; Нестеренко, Татьяна Анатольевна; Nesterenko, Тetіana
    (uk) Стаття присвячена функційно-семантичному аналізу грамеми умовного способу та з’ясуванню впливу контексту на формування модальних значень умовного способу дієслова на матеріалі української мови. Визначено, що інваріантне значення умовного способу полягає у вираженні гіпотетичної дії: ймовірної, можливої, бажаної, залежної від певних умов. Проаналізовано функціонування умовного способу дієслова в реченні, виділено дві основні групи його модальних значень: імовірності та оптативності.
  • Ескіз
    Документ
    Емоційно-оцінні найменування особи говірки села Хащувате
    (КОД, 2018) Волчанська, Ганна Василівна; Volchanska, Hanna; Мельник, Іванна; Melnyk, Ivanna
    (uk) В статті подано лексико-семантичний аналіз діалектизмів села Хащувате Кіровоградської області, котрий протягом тривалого часу був політико-адміністративним центром регіону. Географічно населений пункт належить до волинсько-подільської групи говорів; у його структурі чітко проступає загальноукраїнська мовна основа, помітний вплив польської мови. Матеріал дослідження було зібрано польовим методом у корінних мешканців села різного віку. Найбільш виразні риси цього говору можна простежити на фонетичному рівні. Певною мірою фонетичне обличчя подільського говору творить інтенсивність вияву окремих фонетичних ознак, зокрема в подільському говорі високою є частотність використання протетичного приголосного г. На лексичному рівні одне і те ж значення в говірці може реалізуватися кількома паралельними утвореннями. Отримані дані вказують на те, що лексика на позначення людини та її рис належить до найбільш уживаних діалектизмів. Лексеми цього типу, що мають негативну модальність схильні до утворення великих синонімічних ряди, компоненти яких можна розрізнити за емоційно-оцінним компонентом. Слова- найменування позитивних характеристик людини є менш синонімічно розгалудженими.
  • Ескіз
    Документ
    Поняття модальності та засоби її репрезентації в сучасній німецькій мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Пянковська, Ірина Володимирівна
    (uk) У статті проаналізовано різні підходи до визначення поняття модальності, описано типии модальності та охарактеризовано різноманітні засоби її репрезентації в німецькій мові.
  • Ескіз
    Документ
    Репрезентація категорії необхідності засобами деоничної модальності (на матеріалі німецької мови)
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2015) Пянковська, Ірина Володимирівна
    (uk) У статті розглянуто категорію необхідності та деонтичну модальність як засіб її мовного вираження, проаналізовано різновиди цього типу модальності та їх функціонування в німецькій мові.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні засади дослідження ірреальної модальності в українській мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2015) Нестеренко, Тетяна Анатоліївна
    (uk) Статтю присвячено аналізу підходів до опису модальності як лінгвістичної категорії, визначенню теоретичних засад дослідження ірреальної модальності.