Кафедра історії України та всесвітньої історії

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/26

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Взаємовідносини міської думи та міського громадського банку Єлисаветграда в ХІХ ст.
    (2023) Марченко, Олег Миколайович
    У статті проводиться аналіз розвитку Єлисаветградського міського громадського банку в ХІХ ст. на основі правових документів, що регулювали його діяльність (Положення про міські громадські банки від 1862 р. та 1883 р.), який управлявся Єлисаветградською міською думою, під незначним контролем з боку державної влади. У дослідженні робиться спроба показати особливості взаємовідносин правління Єлисаветградського міського громадського банку з місцевою думою, охарактеризувати тенденції ведення банком кредитно -фінансових операцій, з’ясувати вплив подій всеросійського значення, як-то російсько-турецька війна 1877–1878 рр., проведення реформ 60–70-х років ХІХ ст., згортання ліберального реформування, економічна криза 80–90 років, так і локального, наприклад, єврейські погроми 15-17 квітня 1881 р. в Єлисаветграді, на повноваження, компетенцію, результати роботи міського громадського банку.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансове становище Єлисаветградського міського громадського банку в 1884–1900 роках
    («Видавництво «Гілея», 2020) Марченко, Олег Миколайович; Marchenko, O.
    (ua) У статті розглянута фінансова діяльність Єлисаветградського міського громадського банку за 1884–1900 роки. На основі досліджуваних матеріалів аналізуються фінансові операції банку за окремими напрямками: приймання вкладів, ведення обліку векселів, видача позик під заставу цінних паперів, товарів, дорогоцінних речей, нерухомості, земельних ділянок. З’ясований вплив політичних, економічних процесів 80–90-х років ХІХ ст. в Росії, нового Положення про міські громадські банки від 26 квітня 1883 р., на діяльність Єлисаветградського міського громадського банку.
  • Ескіз
    Документ
    Кредитні операції Єлисаветградського міського громадського банку у другій половині ХІХ ст.
    («Видавництво «Гілея», 2021) Марченко, Олег Миколайович; Marchenko, O.
    (ua) У статті розкривається історія функціонування в Єлисаветграді міського громадського банку за 1865–1900 роки. Перебуваючи в підпорядкуванні міської думи під відповідальністю та контролем із боку міської громади, банк за 35-літню свою загалом результативну діяльність показав спроможність задовольняти у фінансових коштах потреби не тільки купців, дворян, заможних осіб, а й городян середнього достатку. Мета та завдання дослідження полягає в з’ясуванні особливостей кредитної діяльності Єлисаветградського міського громадського банку за 35 років своєї роботи, аналізу таких фінансових операцій, як прийняття до обліку векселів, видавання позик під заставу цінних паперів, товарів, дорогоцінних речей, нерухомості, земельних ділянок.
  • Ескіз
    Документ
    Діяльність Єлисаветградського міського громадського банку в 1865–1883 роках
    («Видавництво «Гілея», 2020) Марченко, Олег Миколайович; Marchenko, O.M.
    (ua) У статті розглянутий процес створення, функціонування Єлисаветградського міського громадського банку за 1865–1883 роки. На основі досліджуваних матеріалів здійснюється спроба проаналізувати фінансові операції банку за окремими напрямками: приймання вкладів, ведення обліку векселів, надання позик під заставу цінних паперів, товарів, дорогоцінних речей, нерухомості, земельних ділянок. З’ясований вплив російсько-турецької війни 1877–1878 років та єврейських погромів 15–17 квітня 1881 року в Єлисаветграді на діяльність міського банку. Досліджено особливості розподілу чистого прибутку громадського банку й визначено його роль і значення для розвитку міського самоврядування Єлисаветграда.
  • Ескіз
    Документ
    Благодійна діяльність купецтва Російської імперії другої половини ХІХ – на початку ХХ ст. (на прикладі Єлисаветграда)
    (2019) Марченко, Олег Миколайович
    (ua) Стаття присвячена вивченню досвіду купецького стану міста Єлисаветграда другої половини ХІХ – на початку ХХ ст. в індивідуальних та колективних формах благодійницькій діяльності: допомога нужденним, організація заходів щодо збору коштів на певні потреби бідним, сиротам, внесення значних приватних пожертв на утримання гімназій, училищ, шкіл, лікарень. Висвітлюється меценатська допомога купецької громади міста на потреби різних доброчинних організацій та культурно-мистецьких закладів, створення будинків для інвалідів, людей похилого віку, бездомних, участь у фінансуванні й будівництві громадських споруд та міської інфраструктури, як-то брукування, освітлення, озеленення, прибирання вулиць, бульварів, парків, будівництво водогону, кінного та електричного трамвая, оздоблення будинків, спорудження торгових рядів, майданів, надання фінансів на зведення церков, соборів, монастирів, сприяння у подоланні епідемій та багато іншого, що потрібно було для життя мешканців міста.