Факультет математики, природничих наук та технологій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/58

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 10 з 92
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення у шкільному курсі понять про частинки та їхні взаємодії
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2005) Каленникова, Тетяна Олександрівна; Трифонова, Олена Михайлівна; Садовий, Микола Ілліч
    (ua) Стаття присвячена проблемі вивчення у середній школі понять про частинки і їхні взаємодії.
  • Ескіз
    Документ
    Из опыта подготовки студентов рабочим специальностям
    (РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Кравченя, Едуард Михайлович; Kravcheniy, Eduard; Sadovyi, Mikola
    (ua) Стаття присвячена питанням підготовки робочих спеціальностей студентів інженерно-педагогічного факультету Білоруського національного технічного університету. Така можливість закладена у типових програмах підготовки по спеціальності 1-08 01 01 «Професійна освіта (за напрямками)». Це дає можливість випускникам працювати у якості майстрів виробничого навчання з перших днів педагогічної діяльності. У статті розкрита база методичного забезпечення майбутніх інженерів-педагогів з підготовки робочих професій, наробки кафедри з цього питання.
  • Ескіз
    Документ
    Внесок українських учених урозвиток науки про напівпровідники
    (РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Царенко, Олег Миколайович; Садовий, Микола Ілліч; Sarenko, Oleg; Sadovyi, Mikola
    (ua) Аналіз науково-методичної та навчальної літератури свідчить, що існують певні проблеми щодо використання історичного матеріалу при вивченні фізичних дисциплін. У той же час доведено, що удосконалення рівня предметної підготовки майбутніх вчителів природничих дисциплін пов язане з вивченням історії фундаментальних наукових відкриттів, використанням у навчальному процесі історичних відомостей щодо виникнення та розвитку найважливішихетапів науки, з узагальненням та систематизацією знань студентів з природничих дисциплін в контексті їх історичного розвитку. У статті приведено історичний огляд становлення науки про напівпровідники у першій половині ХХ ст. та внесок українських вчених в даний напрямок досліджень. Особлива увага приділена теоретичним та практичним розробкам Вадима Євгеновича Лашкарьова, які створили фундамент для сталого розвитку теорії фізики й технології напівпровідників, а також транзисторної мікроелектроніки.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення коливань зв’язаних маятників за допомогою новітнього обладнання «phywe»
    (РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Слюсаренко, Віктор Володимирович; Sadovy, Nikolay; Slyusarenko, Viktor
    (ua) У даній статті розглянуто експериментальне вивчення зв’заних маятників за допомогою сучасного комплекту з фізики німецької фірми «PHYWE». Обробка результатів фізичного експерименту здійснювалася за допомогою системи «Кобра 3» (виведення результатів на екран персональних комп’ютерів, побудова графік різних залежностей тощо). Використання досліджень, що розглянуті у даній статті, є досить ефективним у частині формування компетентності, що спрямована на використання здобутих знань. Учень, виконуючи досліди, забезпечує сучасне і грамотне коригування життєвих уявлень, набуває безцінного життєвого досвіду.
  • Ескіз
    Документ
    Активізація пізнавального інтересу учнівпри навчанні квантової фізики з використанням історичного матеріалу
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Руденко, Євгеній Володимирович; Rudenko, Evgeny; Sadovyj, Mykola
    (uk) В статті визначена роль історичного матеріалу для активізації пізнавальної діяльності учнів при опануванні фізики та окреслено конкретний зміст навчального матеріалу, з яким варто ознайомити учнів при навчанні квантової фізики. Стаття також присвячена аналізу історичних аспектів зародження та розвитку квантової фізики. Здійснено аналіз історичного розвитку змісту понять квантової фізики, зокрема відомостей про випромінювання абсолютно чорного тіла, квант світла, фотон та корпускулярні властивості світла. Розглянуто розвиток фундаментальних теорій квантової фізики. Показано особливості цих понять у контексті їх історичного формування. Зроблено спробу показати історичне значення відкриттів у галузі квантової фізики кінця ХІХ початку ХХ століття. Метою даної статті є дослідження історичних причин виникнення квантової фізики, визначення історичного генезису виникнення та доведення фундаментальних теорій та понять квантової фізики.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення поняття гуманізм та його прояв у діяльності Ігоря Тамма
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Проценко, Євгеній Анатолійович; Sadovyi, Nikolay; Protsenko, Evgeny
    (uk) Стаття присвячена дослідженню становлення поняття гуманізму та прояв його у поглядах та діяльності лауреата Нобелівської премії в галузі фізики, делегата першого Всеросійського з’їзду Рад, фундатора профспілок та позашкільної освіти (1917-1920) на Єлисаветградщині, нашого земляка Ігоря Євгеновича Тамма. У статті уточнено поняття наукового та гуманістичного світогляду в епоху кризисних перетворень. Звернуто увагу на становлення поняття гуманізму та визначення окремих його характеристик на прикладі гуманістичного світогляду видатного вченого та громадського діяча Ігоря Євгеновича Тамма, що дає можливість окреслити спосіб практичної систематизації властивостей поняття гуманізм, гуманістична культура особистості, що сприяє виробленню методики формування таких якостей як: прагнення до знань, наполегливість, правдивість, принциповість, турботапро людей, комунікабельність, наукова ініціатива, самостійність мислення, повагу до думки колег, уміння поважати в людині особистість, уміння вселяти людям віру у власні сили та можливості.
  • Ескіз
    Документ
    Методологія освітньої парадигми синергетики
    (РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Sadovyi, Mikola
    (ua) У статті розглядається проблема застосування принципів самоорганізації складних, відкритих для обміну енергією, речовиною та інформацією систем. У психолого-педагогічних дослідженнях в останні роки використовується поняття синергетики. Зроблена спроба створити спеціальну мову, відповідну термінологію, які пов’язані з даним поняттям. Національна академія педагогічних наук України у 2015 році провела наукову дискусію з даної проблеми,і результати надруковані у науковій збірці статей. Самоорганізація явищ та процесів у природничих науках визнана світовою наукою, ряд вчених за її дослідження одержали Нобелівські премії. За останні півсторіччя утвердилася думка щодо закономірності самоорганізації суспільствознавчих процесів. Дискусійною ще залишається проблема можливого застосування явища самоорганізації у педагогічних явищах. Вирішення вказаної проблеми зробить суттєву поправкув перебудову сприймання наукової картини світу людиною. Це є більш високий рівень розуміння феномену людини у пізнанні, творчості, освіті, комунікації середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Дидактичні основи оптимізації навчального процесу в технікумах і коледжах
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009) Садовий, Микола Ілліч; Лагодич, Олена Іванівна; Лукіна, Катерина
    (uk) У статті запропоновані шляхи оптимізації ефективності навчального процесу в технікумах і коледжах засобами поєднання багаторівневого диференційного навчання з модульно-рейтинговою технологією навчання, використання нових інформаційних технологій навчання та організації міжпредметних зв ’язків.
  • Ескіз
    Документ
    Використання ІКТ для підвищення ефективності процесу навчання фізики
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009) Садовий, Микола Ілліч
    (uk) У статті розкрито основні напрямки застосування нових технологій у навчальному процесі вивчення фізики та розглянуто окремі приклади їх використання на уроках.
  • Ескіз
    Документ
    Методика ознайомлення учнів загальноосвітніх шкіл з проблемами космології та фізики
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009) Садовий, Микола Ілліч
    (uk) Стаття присвячена актуальній проблемі формування в учнів сучасних уявлень про природу та Всесвіт.