Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Ономастичний простір села Лумшори
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Гуцул, Лариса Іванівна
    (uk) У статті досліджується ономастичний простір села Лумшори, що на Закарпатті. Проводиться лінгвістичний аналіз матеріалу, зібраного експедиційним шляхом. Простежується механізм збереження, зникнення або зміни власного імені.
  • Ескіз
    Документ
    Специфіка власних назв в українській та німецькій мовах з точки зору типології
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2015) Петрова, Ольга Вікторівна
    (uk) У статті розглядаються власні назви німецької та української мов у порівняльному аспекті, аналізуються специфічні особливості їх творення та вживання, з’ясовуються відмінні риси онімів двох мов, зумовлені національно-культурними та внутрішньомовними чинниками.
  • Ескіз
    Документ
    Лінгвостилістичні особливості дитячих повістей Лесі Ворониної
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2016) Кричун, Людмила Петрівна
    (uk) У статті розглядаються мовні засоби прочитання художнього дискурсу дитячих повістей Лесі Ворониної, уміщених у книгу «Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9». Шляхом проведення контекстуально-інтерпретаційного аналізу виявлено найяскравіші мовні засоби, які допоможуть читачеві (а це учень середнього шкільного віку) зрозуміти і сприйняти зміст прозового твору. В науковій розвідці проаналізовано окремі ономастичні конструкції твору, вкраплення неологізмів у текст загальнонародної мови, а також найвиразніші дериватеми повістей. У процесі проведеного лінгвостилістичного спостереження окреслено коло проблем, які можуть бути цікавими для подальшого опрацювання.
  • Ескіз
    Документ
    Динаміка жіночого іменника селища Компаніївки
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2016) Волчанська, Ганна Василівна; Нога, Юлія
    (uk) У статі описано історію становлення системи особових жіночих імен селища Компаніївка, охарактеризовано їх етимологічні особливості, визначено якісний і кількісний склад іменника на різних хронологічних зрізах.
  • Ескіз
    Документ
    Конотоніми в німецькій мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Петрова, Ольга Вікторівна
    У статті розглядається конотонімія німецької мови, аналізуються типи конотативних онімів, особливості їх виникнення та функціонування, з’ясовується їх лексичний статус, здійснюється спроба розмежування конотонімів і відонімних апелятивів, висвітлюється участь конотонімів у процесах трансонімізації