Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Функціонування підрядних причинових сполучників у середньоверхньонімецькій мові
    (КОД, 2019) Оксанич, Маргарита Петрівна; Oksanych, Marharyta
    (uk) У статті розглядаються питання, пов’язані з функціонуванням та розвитком підрядних причинових сполучників у середньоверхньонімецькій мові. У статті простежено зміни у сполучниковій системі німецької мови у різні періоди її розвитку. Установлено, що синтаксис середньоверхньонімецької мови тривалий час характеризувався структурною варіативністю.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив діалектної дивергентності на розвиток писемних пам’яток у давньоверхньонімецькій мові
    (КОД, 2018) Оксанич, Маргарита Петрівна; Oksanych, Marharyta
    (uk) У статті розглядаються питання, пов'язані з шляхами формування давньоверхньонімецької мови на основі її діалектів а також характеризуються основні пам'ятки зазначеного періоду різних представлених жанрів та притаманні їм синтаксичні та структурні особливості. Єдність німецької мови у давньоверхньонімецькому періоді в лінгвістичному плані забезпечується 1) спорідненістю діалектів, за допомогою чого є можливим взаєморозуміння між людьми; 2) загальними тенденціями розвитку фонетичної та граматичної будови діалектів; 3) взаємодією діалектів при особливо великому впливі франкського діалекту на інші. Але все ж таки, мали місце деякі тенденції до утворення літературної мови. Особливо важливим для історії німецької мови був перехід до писемної фіксації мови та пов'язана з ним поява книг. Залежність писемної мови від літературної можна довести тим фактом, що розмовна німецька мова, там,, де вона в рідких випадках все ж таки отримала безпосередню писемну фіксацію, значно відрізняється від мови більшості давньоверхньонімецьких текстів. Отже, не можна стверджувати існування загальної писемної мови в давньоверхньонімецький період, але існування давньоверхньонімецьких писемних діалектів не виключає факту наявності певних тенденцій до виникнення літературної мови Давньоверхньонімецькі пам'ятки обумовлені, з одного боку, поетико-риторичними факторами, з іншого боку, впливом латини. Але, незважаючи на латинський вплив, більшість пам'яток зберігають свою мовну незалежність. Порівняльний аналіз лексичних і граматичних особливостей давньоверхньонімецьких діалектів може слугувати матеріалом для подальших історичних розвідок.
  • Ескіз
    Документ
    Функціонування складнопідрядних речень з підрядними додатковими у середньоверхньонімецькій мові
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2017) Оксанич, Маргарита Петрівна
    (uk) У статті розглядаються структурні особливості підрядних додаткових речень у середньоверхньонімецькій мові, а також функції підрядних додаткових сполучників у зазначений період. З’ясовано, що для диференціації типів підрядності поряд з основним сполучником або замість нього в головному реченні використовуються корелятивні частки, такі, наприклад, як so. Установлено, що синтаксис середньоверхньонімецької мови тривалий час характеризувався структурною варіативністю.
  • Ескіз
    Документ
    Синтаксичні синоніми сполучника daz у середноверхньонімецькій мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Оксанич, Маргарита Петрівна
    (uk) У статті розглядаються особливості функціонування сполучника daz у складнопідрядному додатковому реченні у середньоверхньонімецькій мові. Також автором визначаються синтаксичні синоніми досліджуваного сполучника.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток та функціонування підрядних умовних речень у середньоверхньонімецькій мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Оксанич, Маргарита Петрівна
    (UA) У статті розглядаються формально-синтаксичні характеристики підрядних умовних речень, функціонування та варіативність умовних сполучників та основні моделі порядку слів у середньоверхньонімецькій мові.
  • Ескіз
    Документ
    Мовні стереотипи давніх германців
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Оксанич, Маргарита Петрівна
    У статті розглядаються питання пов’язані з етнічними, культурними та мовними стереотипими життя давніх германців.