Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні типи і властивості вершинних дієслів словотвірних гнізд в українській мові
    (КОД, 2021) Демешко, Інна Миколаївна; Demeshko, Inna
    (uk) У статті визначено морфонологічні типи вершинних дієслів словотвірних гнізд в українській мові. З’ясовано їхні властивості за характером фіналі дієслівної основи, морфонологічними трансформаціями в морфонологічно маркованих похідних на різних ступенях деривації. Установлено, що для неподільних дієслівних основ характерні відкриті (МТ-1 –МТ-10) й закриті (МТ-11 – МТ-22) дієслівні основи, для подільних дієслівних основ – відкриті (МТ-1 – МТ-48) дієслівні основи. Для членованих дієслівних основ типовою є відкрита структура суфікса (V, VCV), тобто неприкрита або прикрито-відкрита (CV).
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні класифікації дієслівних основ у сучасній українській мові
    (КОД, 2019) Демешко, Інна Миколаївна; Demeshko, Inna
    (uk) У статті розроблено морфонологічні класифікації дієслівних основ у сучасній українській мові. Визначено морфонологічні правила, виділено 6 структурних типів дієслівних основ у словотвірних гніздах з вершинним дієсловом. Установлено, що дієслівні основи класифікуються за 13 структурними типами. Виявлено, що фонемна характеристика структурних типів має певні відмінності в інвентарі фонем, а також в можливостях комбінаторики фонем. У препозиції кінцевої приголосної фіналі дієслівної основи можуть реалізуватися всі голосні і 18 приголосних фонем. Морфонологічна маркованість словотвірних гнізд залежить від їхнього словотвірного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні класи словотвірних гнізд із нечленованими вершинними дієсловами в українській мові
    (2020) Демешко, Інна Миколаївна; Демешко, Инна Николаевна; Demchenko, I.
    (uk) У статті з’ясовано морфонологічну структуру словотвірних гнізд із непохідними вершинними дієсловами, визначено морфонологічні класи й типи вершинних неподільних дієслів словотвірних гнізд в українській мові, установлено морфонологічні моделі морфонологічно маркованих девербативів, критерії визначення морфонологічних класів. З’ясовано специфіку кожного морфонологічного класу за характером фіналі дієслівної основи, морфонологічними трансформаціями в морфонологічно маркованих похідних на І-ому, а префіксальних девербативів – на ІІ-ому й ІІІ-ому ступенях деривації.