Факультет математики, природничих наук та технологій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/58

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Історія наукового обґрунтування технологій надання доступу до сервісів наукових бібліотек вищих навчальних закладів України
    (2014) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджується історія розвитку наукового та технологічного забезпечення надання доступу до локальних та зовнішніх бібліотечних сервісів. Визначені часові рамки еволюції наукового обґрунтування технологій надання доступу до сервісів книгозбірень у загальному процесі інформатизації вузівських бібліотек.
  • Ескіз
    Документ
    Становлення та розвиток інформатики та кібернетики на Україні в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття: історіографія проблеми
    (2014) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджуються історіографічні напрямки та етапи розвитку наукової думки про історію становлення та розвитку кібернетики та інформатики в Україні протягом другої половини ХХ на початку ХХІ століття. Визначені два історіографічні етапи, до яких слід віднести наявні наукові дослідження про еволюцію кібернетики та інформатики нашої держави: історичні дослідження радянської доби (перша половина ХХ століття до кінця 80-х років) та історичні дослідження доби незалежності української держави (з початку 90-х років ХХ століття до наших днів). Зроблено висновок про те, що вивчення становлення та розвитку досліджень з кібернетики та інформатики дасть можливість з’ясувати важливі та актуальні проблеми становлення і розвитку інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій у вишах України.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток комп’ютерних мереж та розподілених комп’ютерних середовищ у вищій школі України в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття: історіографія проблеми
    (2014) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджуються історіографічні напрямки та етапи розвитку наукової думки про історію розвитку комп’ютерних мереж та розподілених програмно-апаратних комп’ютерних середовищ у ВНЗ України протягом другої половини ХХ на початку ХХІ століття. Визначені два історіографічні етапи, до яких слід віднести наявні наукові дослідження про еволюцію використання інформаційних технологій у вишах нашої держави: історичні дослідження радянської доби (перша половина ХХ століття до кінця 80-х років) та історичні дослідження доби незалежності української держави (з початку 90-х років ХХ століття до наших днів). Зроблено висновок про те, що аналіз розвитку досліджень з розвитку комп’ютерних мереж та розподілених комп’ютерних середовищ дасть можливість з’ясувати важливі та актуальні проблеми становлення і розвитку інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій у вишах України.
  • Ескіз
    Документ
    Джерельна база дослідження з історії інформатики у вишах України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)
    (2015) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) В статті проаналізовано особливості використання джерельної бази з точки зору детальної її структури та змісту при проведенні наукового дослідження щодо вивчення історії становлення та розвитку інформатики та її впровадження у вищу школу України протягом другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Автор вважає за доцільне розділити всю джерельну базу дослідження на сім груп: 1) архівні документи та матеріали, що знаходяться на постійному зберіганні в Архіві Президії Національної Академії наук України, Центральному державному архіві громадських об’єднань України, у поточних архівах вищих навчальних закладів Львова, Одеси, Дніпропетровська, Кіровограда, Харкова та інших міст України, в електронних архівах; 2) опубліковані законодавчі матеріали, які відображають еволюцію законодавчої бази організації процесів інформатизації вищої школи України; 3) довідкові, статистичні матеріали та інші опубліковані документи, які містять інформацію про фактичний стан розв’язання питань інформатизації вищих навчальних закладів; 4) матеріали науково-популярних та громадсько-політичних періодичних видань; 5) наукові публікації вчених, зміст яких покладений в основу предмету аналізу теоретичного розвитку інформатики та інформаційних технологій науковцями вишів України в означених вище історичних рамках; 6) джерела епістолярної спадщини: щоденники, спогади, листи, автобіографічні записки науковців та технічних працівників; 7) матеріали електронних музеїв. У статті робиться висновок, що зазначене дослідження базується на репрезентативній джерельній базі, що дозволяє розв’язати комплекс наукових завдань, пов’язаних з еволюцією наукової думки з інформатики та її впровадженням у вишах нашої держави протягом визначених історичних рамок.
  • Ескіз
    Документ
    Методологія дослідження з історії становлення та розвитку інформатики у вищій школі України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)
    (2015) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті проведений аналіз методології наукового дослідження розвитку інформатики та інформаційних технологій у вищих навчальних закладах України протягом другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Обґрунтовано використання фундаментальних принципів та методів, загальнонаукових методів та сукупності методів і технологій, що застосовувалися для розв’язання конкретних спеціальних дослідницьких завдань. Крім того, обґрунтовано необхідність з’ясування методологічних особливостей процесу інформатизації вищих навчальних закладів України та необхідність уточнення понятійно-категоріального апарату.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток наукових досліджень з інформатики у Київській політехніці в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття
    (2015) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджується історія становлення і розвитку наукових досліджень з інформатики у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» протягом другої половини ХХ – на початку ХХІ століття. Визначені основні чинники впливу на результативність наукових досліджень з інформатики у виші: наявність підготовлених та ерудованих наукових кадрів; роль керівників кафедрами вишів у розгортанні напрямів розвитку інформатики, що відповідали профілю базового структурного підрозділу; ступінь зв’язку науковців вишу з представниками академічної науки.
  • Ескіз
    Документ
    Історія наукових пошуків з інформатики та автоматизації виробничих процесів в Харківській політехніці (ХХ-ХХІ століття)
    (2015) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджується історія становлення і розвитку наукових досліджень з інформатики та управління виробничими процесами у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» протягом ХХ – на початку ХХІ століття. Визначені основні чинники впливу на результативність наукових досліджень у виші: наявність підготовлених та ерудованих наукових кадрів; роль керівників кафедрами вишів у розгортанні напрямів розвитку наукових пошуків, що відповідали профілю базового структурного підрозділу; ступінь зв’язку науковців вишу з представниками академічної науки та виробничої сфери.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток наукових пошуків з інформатики в Одеській політехніці (ХХ–ХХІ століття)
    (2016) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджується історія становлення і розвитку наукових досліджень з інформатики та автоматизації виробничих процесів у Одеському національному політехнічному університеті протягом другої половини ХХ – на початку ХХІ століття. Визначені основні чинники впливу на результативність таких досліджень у виші.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток наукових досліджень з інформатики у «Львівській політехніці» в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття
    (2016) Ріжняк, Ренат Ярославович
    (ua) У статті досліджується історія становлення і розвитку наукових досліджень з інформатики у Національному університеті «Львівська політехніка» протягом другої половини ХХ – на початку ХХІ століття. Представлені результати формування нових напрямків досліджень з інформатики та комп’ютерної техніки, корені яких пов’язані із заснуванням у 30-х роках ХХ століття у Львівській політехніці професором В. Круковським наукової школи з приладобудування, розвинутої у подальшому академіком А.А. Харкевичем, членом-кореспондентом К.Б. Карандєєвим, професорами Б.Й. Швецьким, І. М. Вишенчуком. Визначені основні чинники впливу на результативність наукових досліджень з інформатики у виші: наявність підготовлених та ерудованих наукових кадрів; роль керівників кафедрами вишів у розгортанні напрямів розвитку інформатики, що відповідали профілю базового структурного підрозділу; ступінь зв’язку науковців вишу з представниками академічної науки.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток інформатики та інформаційних технологій у вищих навчальних закладах України у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття
    (КОД, 2014) Ріжняк, Ренат Ярославович
    Розвиток інформатики та інформаційних технологій у вищих навчальних закладах України у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття. У монографії досліджено становлення та розвиток інформатики та її впровадження у вищій школі України протягом другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Простежено еволюцію нормативно-правового забезпечення розвитку інформатики та інформатизації вищої освіти, вивчено розвиток наукових ідей про інформатику та інформатизацію вишів України, досліджено історію апаратного та програмного забезпечення вищих навчальних закладів нашої держави протягом означеного періоду. Монографія розрахована на науковців, фахівців у галузі історії науки і техніки, викладачів, аспірантів, студентів вищих закладів освіти, а також на всіх, хто цікавиться історією інформатики та інформатизації.