Кафедра української філології та журналістики

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/6

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна характеристика словотвірних гнізд із вершинним дієсловом у сучасній українській мові
    (2012) Демешко, Інна Миколаївна; Demeshko, I. M.
    (ua) У статті окреслено перспективу дослідження девербативів у сучасному мовознавстві, визначено особливості морфонологічних закономірностей у віддієслівних словотвірних гніздах з вершинним дієсловом іншомовного походження.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна характеристика словотвірних гнізд із вершинним дієсловом іншомовного походження
    (2012) Демешко, Інна Миколаївна; Demeshko, I. M.
    (ua) У статті окреслено перспективу дослідження девербативів у сучасному мовознавстві, визначено особливості морфонологічних закономірностей у віддієслівних словотвірних гніздах з вершинним дієсловом іншомовного походження.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна характеристика однозонних девербативів із вершинним дієсловом іншомовного походження в сучасній українській мові
    (2012) Демешко, Інна Миколаївна
    (ua) У статті окреслено перспективу дослідження девербативів у сучасному мовознавстві, з’ясовано специфіку однозонних девербативів із вершинним дієсловом іншомовного походження в сучасній українській мові, проаналізовано морфонологічну структуру вершинного (базового) дієслова однозонних девербативів, установлено особливості морфонологічних закономірностей у віддієслівних словотвірних гніздах з вершинним дієсловом іншомовного походження.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна характеристика девербативів третього морфонологічного типу в сучасній українській мові
    (2013) Демешко, Інна Миколаївна
    (ua)У статті з’ясовано морфонологічну структуру девербативів третього морфонологічного типу в сучасній українській мові, спрогнозовано можливі морфонологічні зміни, встановлено морфонологічні моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна структура словотвірних гнізд дієслів із членованою вершиною в сучасній українській літературній мові
    (2013) Демешко, Інна Миколаївна
    (ua) У статті з’ясовано морфонологічну будову словотвірних гнізд членованих вершинних дієслів в сучасній українській літературній мові, спрогнозовано можливі морфонологічні зміни, встановлено морфонологічні моделі.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічна структура дієслівної основи і її реалізація в словотвірній системі української мови
    (університет «Україна», 2009) Демешко, Інна Миколаївна
    (ua) У статті проаналізовано морфонологічну структуру дієслова і виявлено структурні типи дієслівних основ. Проаналізовано різні лінгвістичні погляди щодо доцільності використання парадигматичного принципу для дослідження морфонологічних особливостей типових і конкретних словотвірних парадигм девербативів.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні характеристики тризонних девербативів структурного типу VСV1
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Демешко, Інна Миколаївна
    (uk) У статті з’ясовано морфонологічні характеристики девербативів структурного типу VСV1, проаналізовано морфонологічну структуру дієслова, розглянуто морфонологічні явища у віддієслівній деривації.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні класифікації дієслівних основ у сучасній українській мові
    (КОД, 2019) Демешко, Інна Миколаївна; Demeshko, Inna
    (uk) У статті розроблено морфонологічні класифікації дієслівних основ у сучасній українській мові. Визначено морфонологічні правила, виділено 6 структурних типів дієслівних основ у словотвірних гніздах з вершинним дієсловом. Установлено, що дієслівні основи класифікуються за 13 структурними типами. Виявлено, що фонемна характеристика структурних типів має певні відмінності в інвентарі фонем, а також в можливостях комбінаторики фонем. У препозиції кінцевої приголосної фіналі дієслівної основи можуть реалізуватися всі голосні і 18 приголосних фонем. Морфонологічна маркованість словотвірних гнізд залежить від їхнього словотвірного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Словотвірні категорії девербативів: семантичний аспект
    (РОДОВІД, 2018) Демешко, Інна Миколаївна; Демешко, Инна Николаевна
    (uk) Окреслено перспективу дослідження девербативів в українській мові в контексті теоретичних здобутків сучасної лінгвістики. Визначено склад словотвірних категорій віддієслівних похідних. Установлено потенціал словотворчих суфіксів, використаних для словотвірних категорій суб’єкта дії, стану, знаряддя й засобу дії, локатива. З’ясовано особливості словотвірної семантики віддієслівних похідних.
  • Ескіз
    Документ
    Морфонологічні параметри афіксів віддієслівного словотворення в українській мові
    (2015) Демешко, Інна Миколаївна; Демешко, Инна Николаевна; Demeshko, I. M.
    (ua) У статті з’ясовано морфонологічні параметри префіксів, елементарних і складних суфіксів віддієслівних похідних. Розглянуто морфонологічно релевантні особливості іменникових, прикметникових та дієслівних афіксів в українській мові. Установлено, що фінальні елементи дієслівної основи, які зазнають змін під впливом ініціалі форманта, сигналізують про можливі морфонологічні операції (усічення, консонантні, вокалічні альтернації, нарощення суфіксальної чи кореневої морфем, модифікації наголосу) у віддієслівному похідному. дном.