Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    До проблеми морфонологічного моделювання віддієслівних дериватів у сучасній українській мові
    (2009) Демешко, Інна Миколаївна
    (ua) Статтю присвячено розгляду проблем морфонологічного моделювання віддієслівних дериватів у сучасній українській мові. Проаналізовано різні лінгвістичні погляди щодо доцільності використання парадигматичного принципу для дослідження морфонологічних особливостей типових і конкретних словотвірних парадигм девербативів.
  • Ескіз
    Документ
    Елементарні парадигматичні класи субстантивів прикметникового типу відмінювання
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (uk) У статті розглянуті теоретичні питання словозміни іменників ад’єктивного типу на засадах морфологічної парадигматики в сучасній українській літературній мові, виокремлені елементарні парадигматичні класи субстантивованих лексем з урахуванням низки релевантних для них чинників.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку системи словозміни іменників у сучасній українській мові
    (КОД, 2019) Ковтюх, Світлана Леонідівна; Kovtiukh, Svitlana
    (uk) У статті проаналізовано пропозиції робочої групи Української національної комісії з питань правопису щодо відмінювання іменників, опубліковані в проекті «Українського правопису» (2018), також розглянуто зауваження та пропозиції в указаній сфері, оприлюднені у звіті про громадське обговорення проекту «Українського правопису» в новій редакції, уміщеного на сайті МОН. Крім того, окреслено перспективи розвитку системи словозміни іменників з урахуванням напрацювань у галузі морфологічної парадигматики.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив переносних значення та вживання на морфологічну парадигматику іменників
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (uk) У статті розглянуто різницю між переносним значенням та переносним уживанням лексем сучасної української мови, а також яким чином ці явища впливають на морфологічну парадигматику субстантивів.
  • Ескіз
    Документ
    Трансформаційні фінальні морфеми в іменниках нульової відміни
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2016) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (uk) У статті досліджено проблему ідентифікації кінцевих значущих частин слів у лексемах нульової відміни з початковим компонентом зав-, ком-, мін-, пів-і незмінюваних жіночих прізвищах українського походження на -о та на приголосну фонему; запропоновано термін «трансформаційна морфема» щодо досліджуваних фінальних сегментів невідмінюваних іменників з погляду морфологічної парадигматики.
  • Ескіз
    Документ
    Морфологічна парадигматика іменників ii відміни чоловічого роду твердої групи з нульовою флексією
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2015) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (uk) У статті з ’ясовано місце іменників I I відміни чоловічого роду твердої групи з нульовою флексією в системі словозміни сучасної української літературної мови, визначено елементарні парадигматичні класи з урахуванням низки релевантних чинників: лексико-семантичного, морфологічного, акцентуаційного, словотвірного, морфонологічного, синтагматичного тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Морфологічна парадигматика іменників ІІ відміни чоловічого роду твердої групи на -о в сучасній українській мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2014) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (uk) У статті з’ясовано місце іменників ІІ відміни чоловічого роду твердої групи на -о в системі словозміни сучасної української літературної мови, визначено елементарні парадигматичні класи з урахуванням низки релевантних чинників: лексико-семантичного, морфологічного, акцентуаційного, словотвірного, морфонологічного, синтагматичного тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Морфологічна парадигматика іменників ІІ відміни середнього роду мішаної групи в сучасній українській мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    (UA) У статті з’ясоване місце іменників II відміни середнього роду мішаної групи в системі словозміни сучасної української літературної мови, виокрем лені їхні елементарні парадигматичні класи з урахуванням низки релевантних для них чинників.
  • Ескіз
    Документ
    Морфологічна парадигматика іменників чоловічого роду ІІ відміни мішаної групи в сучасній українській мові
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Ковтюх, Світлана Леонідівна
    У статті з’ясоване місце іменників чоловічого роду ІІ відміни мішаної групи в системі словозміни сучасної української літературної мови, виокремлені їхні елементарні парадигматичні класи з урахуванням низки релевантних для них чинників.