Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток нових акцентних варіантів англійських слів у період 1958-1984 рр. (на матеріалі 11-го та 14-го видань everyman’s english pronouncing dictionary)
    (КОД, 2019) Дацька, Тетяна Олексіївна; Datska, Tetiana
    (uk) Статтю присвячено встановленню особливостей варіювання кодифікованих акцентних структур слів у нормативній британській вимові за період 1958-1984. Розглядається група слів, у яких протягом цього часу з’явилися нові варіанти акцентного оформлення. Встановлено акцентні типи та структури, що варіюють. Розглянуто такі супутні варіюванню акцентної структури чинники, як довжина слова у складах та частиномовна належність слів. Виявлено зміни у функціонуванні акцентних типів англійських слів у межах зазначеного діахронічного зрізу.
  • Ескіз
    Документ
    Соціолінгвістичні характеристики паузації в офіційно-діловому діалогічному мовленні
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2014) Ющенко, Ганна Олександрівна
    (uk) У статті висвітлено соціолінгвістичну зумовленість актуалізації пауз в англійському офіційно-діловому діалогічному мовленні. На підставі експериментально-фонетичного дослідження розглянуто перцептивні й акустичні особливості паузації, зумовлені дією таких соціолінгвістичних чинників: соціального статусу мовців, функціонально-прагматичної спрямованості мовлення та його емоційно-прагматичного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості дослідження соціокультурної варіативності інтонації мовлення
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2015) Ющенко, Ганна Олександрівна
    (uk) У статті обґрунтовано специфіку процедури дослідження соціокультурної варіативності інтонації англійського мовлення. На основі проведеного експериментально-фонетичного дослідження розглянуто методологію, основні процедури й методи вивчення варіативних характеристик інтонації, що дозволяють виявити інваріант та соціокультурні варіантні просодичні реалізації.