Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Східне й західне трактування символічного плану повісті Г. Гессе «Сіддгартга»
    (КОД, 2019) Фока, Марія Володимирівна; Foka, Mariia
    (uk) У статті досліджується символічний план повісті Г. Гессе «Сіддгартга» крізь призму східних і західних учень. Автор доводить, що самопізнання головного героя можна інтерпретувати психоаналітичним методом, де відокремлюються етапи відмови від Персони, дистанціювання та інтеграція Тіні й Аніми, досягнення Самості. Східні духовні традиції дозволяють тлумачити долю Сіддгартги як шлях до злиття з Дао. Об’єднуючим мотивом двох протилежних світоглядних систем стає поняття Любові.
  • Ескіз
    Документ
    Енігматичний наратив і код у містичному романі В. Даниленка «Кохання в стилі бароко»
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2016) Гольник, Оксана Олександрівна; Holnyk, Oksana
    (uk) У статті здійснено аналіз містичного дискурсу роману В.Даниленка «Кохання в стилі бароко» крізь призму енігматичного наративу та енігматичного коду. З’ясовано значення загадки, таємниці для створення сюжету фантастичного (містичного) твору. Запропоновано розгляд творів містичного дискурсу як комунікативної події, яка будується на енігматичному тексті. Визначено дві складові цього феномену – вербальна та когнітивна. Вивчення їхньої взаємодії дозволяє встановити ідейні смисли містичного твору. З’ясовані особливості розгортання енігматичного наративу: загадка метафізичної суті Юлії є центром сюжетобудування, а розгадування кросворду відтворює процес оприявнення її танатичності. Головоломку розглянуто як композиційний прийом необарокової поетики, встановлено особливості її побудови та розгортання: новелістична природа розповідей, принцип розташування та характер взаємодії (аналогія, антитеза, фрактальність), культурно-історичний код.
  • Ескіз
    Документ
    "Загадка" Гоголя у творчій рецепції Є. Маланюка
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Гольник, Оксана Олександрівна
    У статті з’ясовується рецептивне поле особистості М. Гоголя, репрезентоване в культурологічно-літературознавчих есеях Є. Маланюка та його епістолярії. Досліджена інтертекстуальність гоголівських творів (на рівні мотивів та образів) у ліриці поета-емігранта, окреслені авторські смисли.