Факультет української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/4

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Євген Маланюк: «Проза» поета
    (Видавництво «Український пріоритет», 2019) Клочек, Григорій Дмитрович
    (ua) Головний пафос цієї книжки, що складається зі збірки статей відомого літературознавця Григорія Клочека, породжений прагненням звернути увагу на «прозу» Євгена Маланюка (так поет визначав жанр своєї есеїстики) як на феноменальне явище української літератури. І не лише «звернути увагу», а й розкрити її змістові глибини, що залишаються гостро актуальними для нашого часу, бо стосуються таких життєво важливих для Нації проблем як державність, національна свідомість, малоросійство, національна культура, Тарас Шевченко… Євген Маланюк умів буквально вирізблювати головне у цих проблемах, надавав їм такого завершено-витонченого вираження, що піднімало його есеїстику до висот мистецтва слова. У прикінцевій частині книги розміщені додатки, які органічно доповнюють основну частину книжки як ілюстративний матеріал. Книга рекомендується як навчальний посібник для студентів – філологів, що вивчають історію української літератури ХХ ст. Водночас, вона розрахована й на більш широке коло читачів, зацікавлених творчістю Євгена Маланюка як видатного поета та есеїста-мислителя.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз та оцінка творчості Євгена маланюка на сторінках паризької «культури»
    (РВВ ЦДПУ ім. В. Винниченка, 2019) Клочек, Григорій Дмитрович; Клочек, Григорий Дмитриевич; Klochek, Hryhorii Dmytrovych
    (ua) Польськомовний еміграційний журнал «Kultura» (Париж, 1947–2000) відіграв значну роль у суспільно-політичному та культурному житті післявоєнної Польщі, особливо у стабілізації українсько-польських стосунків. У статті розглядаються публікації в цьому журналі відомих польських інтелектуалів Юзефа Лободовського та Єжи Стемповського, присвячені Євгену Маланюку. Витончена аналітика художньої сутності поезії Маланюка, проявлена Лободовським та Стемповським у цих публікаціях, є настільки проникливою, що вони заслуговують на важливе місце в маланюкознавстві. Окремо аналізуються написані цими авторами два есеї, присвячені пам’яті визначного українського поета та мислителя.