Факультет історії, бізнес-освіти та права

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/9

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Деякі питання міжнарοднο-правοвοї відпοвідальністі за злοчини прοти людства
    (2023) Окопник, Олена Миколаївна; Okopnyk, O.
    Інститут відповідальності з найдавніших часів і до наших днів є одним із способів забезпечення порядку у міжнародних відносинах. Питання відповідальності в міжнародному праві є однією з найбільш складних проблем, яка породжує значні суперечності та має виняткове значення для формування міжнародного права як окремої і самостійної системи сучасної правової науки. Відповідальність у міжнародному праві відіграє важливу роль у забезпеченні стабільного функціонування міжнародної системи в цілому. Джерелом міжнародної відповідальності є згода держав дотримуватися норм міжнародного співтовариства, що за своєю природою дуже схожі на інші види юридичної відповідальності. Поняття міжнародної відповідальності є одним із ключових у міжнародному праві. Це логічний зв’язок між нормою та санкцією за її невиконання, який прямо пов’язаний з ефективністю міжнародного права та його авторитетом. Зважаючи на природу суб’єктів міжнародного права питання міжнародної відповідальності є дуже складним та дискусійним. Надійно закріплений основний принцип міжнародної відповідальності передбачає, що кожне міжнародно-протиправне діяння держави тягне за собою міжнародно-правову відповідальність. Ідея, що лежить в основі відповідальності, гарантує нормативність міжнародного права та відводить положенням про відповідальність держави одне із центральних місць у міжнародному праві. Водночас право міжнародної відповідальності потребує детального врегулювання задля вирішення багатьох теоретичних дискусій та практичних складнощів.Мета статті полягає у дослідженні сучасних проблемних питань міжнародної відповідальності, а також тенденції її розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективна методика викладання міжнародного права як шлях до подолання проблем вивчення
    (2013) Культенко, Олександр Володимирович
    У публікації розглянуто потенційні проблеми методики викладання курсу міжнародне право. Проаналізовано позитивні й негативні риси різних методик викладання дисципліни. Запропоновано поєднання варіативності і альтернативності методик із особистісно-орієнтованим підходом до слухача курсу.
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародне право. Альбом схем з коментарями
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Культенко, Олександр Володимирович
    Альбом схем є допоміжним навчально-методичним матеріалом до підручника «Міжнародне право». Методологічною основою посібника є системно-структурний аналіз юрисдикційної діяльності у взаємозв'язку зі структурою та змістом правових норм. Висвітлено загальні питання, що мають теоретично-методологічне значення; інтегровано обсяг знань з окремих базових напрямів міжнародного права.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо потреби перегляду обсягу правосуб’єктності Інтерполу в Україні
    (2010) Культенко, Олександр Володимирович; Kultenko, O.
    (uk) Розглянуто можливості порівняльного аналізу права як засоби досягнення концептуалізації Інтерполу в Україні. У статті проаналізовані потенційні ризики правотворчості у реформуванні внутрішнього права статусу служби та діяльності МОКП, досліджена оптимальна методологія для врегулювання позиції країни — члена організації, висвітлена необхідність чіткого розподілу відповідальності між державою та міжнародною організацією.
  • Ескіз
    Документ
    Історичні та соціально-правові витоки заснування Інтерполу
    (Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2010) Культенко, Олександр Володимирович
    (uk) Автор статті аналізує витоки заснування Інтерполу, досліджує історичний розвиток міжнародного співробітництва у кримінально-правовій сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Про емерджентність історичного методу наукового дослідження в міжнародному праві
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Культенко, Олександр Володимирович
    У публікації розглянуто проблемні питання історичного методу наукового дослідження в міжнародному праві. запропоновано при застосуванні діалектичного підходу до набуття історичних знань їхнього тлумачення з використанням таблично-графічного методу. Висвітлені принципи подальших розвідок для досягнення емерджентності міжнародного права.