Факультет історії, бізнес-освіти та права

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/9

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Ескіз
    Документ
    Акти конституційного суду україниу контекстіреформування Конституційної юстиції
    (2019) Мілова, Тетяна Миколаївна
    (ua) У статті розглядаються окремі аспекти реформування компетенції, внутрішньої організаційної структури Конституційного Суду Укра-їни, що, безперечно, вплинуло на юридичну природу актів Конституційного Суду України. Проаналізовані система актів Конституційного Суду України, їх особливості, порядок та гарантії їх виконання. Окрема увага звернена на застосування забезпечувального наказу як нового акта Конституційного Суду України у зв’язку із запровадженням інституту .
  • Ескіз
    Документ
    Особливості процедури провадження за конституційною скаргою
    (ПОЛІМЕД-Сервіс, 2019) Мілова, Тетяна Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечувальний наказ у практиці Конституційного суду України
    (Університет митної справи та фінансів, 2019) Мілова, Тетяна Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Умови прийнятності конституційної скарги в Україні
    (Видавець ПП Щербатих О. В., 2019) Мілова, Тетяна Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
  • Ескіз
    Документ
    Народна законодавча ініціатива як форма безпосередньої демократії
    (Полімед-Сервіс, 2018) Мілова, Тетяна Миколаївна; Поляк, Юлія Володимирівна; Milova, T.; Polyak, J.
    (uk) Стаття присвячена конституційно-правовому аналізу інституту народної законодавчої ініціативи як форми безпосередньої демократії. Визначено поняття, зміст, види та особливості народної законодавчої ініціативи. Розкрито поняття найбільш важливих видів народної законодавчої ініціативи (загальнодержавної та місцевої), які тісно пов’язані з представницькою демократією і спрямовані на постановку та розв’язання нагальних проблем державного та місцевого значення. Особливу увагу звернено на спроби законодавчого закріплення вказаної форми безпосереднього народовладдя в Україн та перспективи конституційного закріплення даного інституту. Розкрито окремі аспекти механізму реалізації громадянами України права на законодавчу ініціативу.
  • Ескіз
    Документ
    Права ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу в україні: окремі аспекти відповідності міжнародним стандартам
    (ТОВ «Полімед-Сервіс», 2019) Мілова, Тетяна Миколаївна; Бочаров-Туз, Володимир Володимирович; Milova, T.; Bocharov-Tuz, V.
    (ua) Стаття присвячена аналізу стану забезпечення прав ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу в Україні в контексті відповідності міжнародним стандартам. Досліджується зміст окремих аспектів сучасної моделі організації системи медичної допомоги, що діє в Державній кримінально-виконавчій службі України в контексті реформування та визначається її відповідність вимогам міжнародних стандартів та правил. Окрема увага звернена на міжнародні акти, що закріплюють права ув’язнених осіб в означеній сфері, зокрема: Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права; Мінімальні стандартні правила поводження з в’язнями (схвалені резолюцією Економічної і соціальної ради ООН); Конвенція про захит прав людини і основоположних свобод. Розглянуто ряд рішень Європейського суду з прав людини. Суттєва увага в статті відведена аналізу статистичної інформації, яка відображає динаміку показників захворюваності і смертності серед ув’язнених осіб за останні роки. Проведений аналіз міжнародних актів та нормативно-правового забезпечення дотримання прав ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу в Україні свідчить про те, що, в цілому, вітчизняне законодавство відповідає міжнародним стандартам поводження з ув’язненими. У статті робиться висновок, про те, що саме практичний рівень реалізації означених правових норм не відповідає задекларованим законодавчим положенням. Свідченням не ефективного забезпечення прав ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу є: стабільно високі відсотки захворюваності та смертності в місцях позбавлення волі та слідчих ізоляторах; не поодинокі рішення Європейськог Суду з прав людини щодо масових порушень прав ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу в Україні та інші. Зауважується, що шляхами до покращення ситуації щодо адекватного забезпечення прав ув’язнених осіб на охорону здоров’я та медичну допомогу мають стати: виведення системи пенітенціарної медицини з підпорядкування Державної кримінально-виконавчої служби України; інтеграція індивідуального підходу в систему медичної допомоги в установах виконання покарань; цілісне реформування кримінально-виконавчої системи.
  • Ескіз
    Документ
    Кримінально-правова характеристика об’єкта і предмета незаконного збагачення
    (Полімед-Сервіс, 2018) Мілова, Тетяна Миколаївна
    (uk) У статті розглядаються особливості об’єкта та предмета незаконного збагачення як одного із злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг. Проаналізовано різні підходи до кваліфікації об’єктів злочину, визначено загальний, родовий та безпосередній об’єкти незаконного збагачення. Висвітлено дискусійні питання у контексті основного та додаткового безпосереднього об’єкта злочину передбаченого ст. 368-2 Кримінального кодексу України. Досліджено різні точки зору науковців щодо поняття предмета даного злочину, з’ясовано його зміст та обсяг. На основі аналізу нормативно-правових актів досліджено поняття активів та їх розмір (вартість) у кримінально-правовому значенні.
  • Ескіз
    Документ
    Конституційне право людини і громадянина на академічну свободу
    (Просвіта, 2016) Мілова, Тетяна Миколаївна