Кафедра філософії, політології та психології

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/28

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Американізація глобальної культури в контексті теорії міжнародних відносин
    (НАУ, 2019) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) . Процес «американізації» глобальної культури, що утворюється, пов’язують з інтересами американського бізнесу та їхнім монопольним контролем над світовими інформаційними потоками. Стаття присвячена виявленню тих аспектів «американізації» культури, які дозволяють розглядати її, у тому числі, й як політичний проект. Для цього проводиться зіставлення змісту, характеру та засобів «американізації» культури з методом використання культурних впливів для досягнення зовнішньополітичних цілей, який представлено в концепціях культурного імперіалізму та «м’якої сили» в теорії міжнародних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Культура як засіб досягнення цілей у міжнародній політиці: основні концепції
    («Видавництво «Гілея», 2019) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) Проведено дослідження та порівняльний аналіз концепцій використання культури для досягнення політичних цілей на міжнародній арені: культурного імперіалізму, «м’якої сили» та «американізації» глобальної культури. В результаті було визначено їхні сходні у головному положення, що дозволило отримати більш глибоке розуміння досліджуваної проблеми.
  • Ескіз
    Документ
    Культура в теорії міжнародних відносин: реалістичний напрям
    (НАУ, 2018) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) У статті розглянуто роль, яка відведена культурі у реалістичному підході до аналізу міжнародних відносин. В результаті дослідження визначено низку аспектів міжнародної політики, у яких культурі надається важливе значення. Зокрема, культура використовується як один із засобів зміни владних відносин між державами. З позиції реалістичного підходу, саме боротьбою за владу на міжнародній арені і можна пояснити найбільш відчутні зовнішні впливи на культуру окремого суспільства сьогодні.
  • Ескіз
    Документ
    Масова культура як фактор ослаблення соціо-гуманітарного потенціалу сім’ї
    (НАУ, 2017) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) У статті розглядається негативний вплив масової культури на важливі функціональні прояви сім’ї та різні аспекти її життєдіяльності. У результаті дослідження було встановлено, що масова культура є одним із факторів, який призводить до ослаблення соціогуманітарного потенціалу сім’ї.
  • Ескіз
    Документ
    Можливі наслідки реалізації нового підходу до вивчення циклу гуманітарних та соціально-економічних дисциплін у вишах
    («Видавництво «Гілея», 2016) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) Законом «Про освіту», прийнятим в Україні у липні 2014 року, передбачено суттєві зміни у вивченні циклу гуманітарних та соціально–економічних дисциплін у вишах. Новий підхід радикально відрізняється не тільки принципом організації вивчення, а й ставленням до питань фундаментального світоглядного характеру, культурогенезу та соціалізації. У зв’язку з цим, метою статті стало дослідження деяких аспектів проблеми і розгляд її можливих гуманітарних та соціокультурних наслідків. Як результат, було встановлено, що реалізація передбачених змін не здатна задовольнити ані кваліфікаційні, ані освітні потреби особистості. Поза увагою залишено потреби суспільства як цілісності та держави. Така ситуація потребує вироблення іншого підходу для розв’язання проблеми, в якому своє відображення мають знайти, у тому числі, й особливості національної системи освіти.
  • Ескіз
    Документ
    Культурна глобалізація на сучасному етапі: ключові тенденції
    (НАУ, 2015) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) В статті розглянуто і проаналізовано основні тенденції культурної глобалізації від моменту інтенсифікації цього процесу й по сьогодні. Також зазначено переважно американізований характер сучасної глобальної культури і показано чотири визначальних напрями її впливу на культуру окремих країн, що включилися у орбіту глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Роль етики як науки у формуванні культури міжособистісних стосунків майбутніх учителів
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Лавриненко, Світлана Олександрівна
    У статті висвітлюються можливості етики, як філософсько світоглядного знання в організації процесу формування культури міжособистісних стосунків майбутніх вчителів, акцентується увага на гуманізації міжособистісних стосунків вчителів і учнів.
  • Ескіз
    Документ
    Духовна культура в розвитку творчої особистості
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Шульга, Ольга Антонівна
    Розглянуто проблему впливу глобалізаційних процесів на подальший розвиток суспільства та шляхи подолання кризових проблем. Акцентовано увагу що: однією із головних проблем суспільного розвитку є недостатній рівень культури та духовності суспільства й особистості. Одним із головних шляхів підняття рівня духовної культури суспільства вбачається в поліпшенні системи освіти, в зростанні освіченості та духовності громадян. Освітянський процес у державі має бути спрямованим на духовне збагачення і творчу діяльність особистості. Ідеї Сухомлинського сьогодні цілком актуальні та пропонують оптимальні шляхи управління розвитком особистості.