Кафедра філософії, політології та психології

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/28

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Свобода самореалізації в умовах інформаційного суспільства
    (2014) Рycул, Олег Васильович; Rusul, Oleg
    (ua) Розглядаються вихідні положення концепції ученого Й. Масуди «Комп’ютопія». Висвітлюються шляхи розвитку інформаційного суспільства. Один зі сценаріїв – це суспільство, в якому пануватиме свобода самореалізації, з урахуванням таких чинників, як вільне прийняття рішень, дій, використання часу, рівність можливостей тощо. Інший шлях – суспільство тотального контролю за інформацією, котрий не передбачає певної свободи дій, вільного розвитку, самореалізації в умовах інформаційного суспільства. Наголошується, що тотальний контроль над інформацією переважає гуманістичну складову даних суспільних трансформацій. Встановлено, що розвиток мережевого суспільства з перевагою дегуманізуючого фактору в питаннях самореалізації індивіда певною мірою справджується, а проект реалізації, де могли б переважати гуманістичні засади розвитку, лишається як теоретична концепція – «Комп’ютопія».
  • Ескіз
    Документ
    Американізація глобальної культури в контексті теорії міжнародних відносин
    (НАУ, 2019) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) . Процес «американізації» глобальної культури, що утворюється, пов’язують з інтересами американського бізнесу та їхнім монопольним контролем над світовими інформаційними потоками. Стаття присвячена виявленню тих аспектів «американізації» культури, які дозволяють розглядати її, у тому числі, й як політичний проект. Для цього проводиться зіставлення змісту, характеру та засобів «американізації» культури з методом використання культурних впливів для досягнення зовнішньополітичних цілей, який представлено в концепціях культурного імперіалізму та «м’якої сили» в теорії міжнародних відносин.
  • Ескіз
    Документ
    Культурна глобалізація на сучасному етапі: ключові тенденції
    (НАУ, 2015) Фабрика, Алла Анатоліївна; Fabrika, Alla
    (ua) В статті розглянуто і проаналізовано основні тенденції культурної глобалізації від моменту інтенсифікації цього процесу й по сьогодні. Також зазначено переважно американізований характер сучасної глобальної культури і показано чотири визначальних напрями її впливу на культуру окремих країн, що включилися у орбіту глобалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Духовна культура в розвитку творчої особистості
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Шульга, Ольга Антонівна
    Розглянуто проблему впливу глобалізаційних процесів на подальший розвиток суспільства та шляхи подолання кризових проблем. Акцентовано увагу що: однією із головних проблем суспільного розвитку є недостатній рівень культури та духовності суспільства й особистості. Одним із головних шляхів підняття рівня духовної культури суспільства вбачається в поліпшенні системи освіти, в зростанні освіченості та духовності громадян. Освітянський процес у державі має бути спрямованим на духовне збагачення і творчу діяльність особистості. Ідеї Сухомлинського сьогодні цілком актуальні та пропонують оптимальні шляхи управління розвитком особистості.