Кафедра української філології та журналістики

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/6

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Формування риторичної компетентності фахівця у сфері фізичної культури і спорту
    (Видавничий дім «Гельветика», 2023) Ліштаба, Тетяна Василівна
    (ua) У статті теоретично обґрунтовано доцільність виділення риторичної компетентності як складника про-фесійно-педагогічної компетентності, проаналізовано різні підходи до визначення сутності й структури риторичної компетентності. Установлено, що риторичні вміння є професійно необхідними для майбутнього спеціаліста, а риторична освіта сприяє розвитку цілої системи особистісних якостей молодої людини: куль-тури мислення, мовлення, поведінки, спілкування, виконавської майстерності, емоційної культури. На основі аналізу тлумачень поняття «риторична компетентність» різні науковці з’ясували, що рито-рична компетентність – це поєднання теоретичної та практичної готовності фахівця до продукування текстів різного типу відповідно до мети й ситуації публічного мовлення, умілого використання риторичних засобів з метою впливу на адресата в процесі мовної комунікації, риторичного й особистісного самовдосконалення. У процесі дослідження виділено структурні компоненти риторичної компетентності: риторичні знання, уміння, набір необхідних якостей особистості, відповідні ціннісні орієнтації, досконале володіння мовлен-нєвою стратегією і тактикою, уміння керувати комунікативним процесом і здійснювати бажаний вплив на аудиторію. Зазначено, що для ефективного здійснення професійно-риторичної діяльності майбутньому фахівцю необхідно розвивати свої риторичні вміння й навички, серед яких найбільш важливими є вміння аналізувати тексти, висловлювати й аргументувати власні думки про зміст і форму вираження; сприймати висловлю-вання різних стилів і типів мовлення; будувати власні висловлювання монологічного й діалогічного харак-теру; давати оцінку тексту, його змісту й формі; володіти видами та жанрами красномовства й впливати на аудиторію; виступати з власними повідомленнями, критично оцінювати їх, редагувати. Проаналізовано особливості та шляхи формування риторичної компетентності майбутніх учителів фізичної культури/тренерів у процесі вивчення курсу «Українська мова (за професійним спрямуванням)». Запропоновано систему вправ і завдань, що сприяє опануванню риторичних відомостей і формуванню професійно важливих мовно-риторичних умінь студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Спецсемінар з проблем формування комунікативно-професійної компетенції як форма підготовки студентів-філологів до педагогічної діяльності
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Задорожна, Ніна Олександрівна
    (uk) У статті висвітлено досвід проведення спецсемінару зі студентами з проблем формування професійно-мовної компетенції філологів.
  • Ескіз
    Документ
    Навчання перекладу як засіб удосконалення фахової комунікативної компетентності студентів мистецьких спеціальностей
    (Видавець Лисенко В. Ф., 2017) Ліштаба, Тетяна Василівна
    (uk) У статті проаналізовано дидактичні можливості навчального перекладу, представлено систему вправ, розраховану на розвиток комунікативної компетентності студентів мистецьких спеціальностей. Методично ефективно розроблений процес навчання перекладу підвищить рівень готовності студентів до професійної діяльності, сприятиме формуванню комунікативної компетентності фахівця на високому рівні.
  • Ескіз
    Документ
    Формування комунікативної компетенції майбутнього вчителя української мови: лінгвопрагматичний аспект
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Задорожна, Ніна Олександрівна
    (uk) У статті розглядаються професійно-комунікативні уміння, необхідні для створення майбутніми вчителями-філологами педагогічного дискурсу.
  • Ескіз
    Документ
    Формування стилістичних умінь і навичок у контексті професійної підготовки філологів
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2015) Ліштаба, Тетяна Василівна
    (uk) У статті аргументовано необхідність стилістичної роботи зі студентами-філологами й запропоновано систему вправ, спрямовану на формування стилістичних умінь і навичок студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Формування мовної особистості фахівця в процесі викладання курсу "Українська мова (за професійним спрямуванням)"
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Гуцул, Лариса Іванівна
    У статті визначається та обrрунтовується роль курсу ”Українська мова (за професійним спрямуванням)” у формуванні мовної особистості фахівця нової генерації.