Кафедра української філології та журналістики

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/6

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    П’єси В. Винниченка «Дорогу красі» та «Брехня»: ґенеза поетики модерної драми
    (Світ, 2008) Михида, Сергій Павлович; Михида, Сергей Павлович
    (uk) У статті розглядається рання п’єса В. Винниченка «Дорогу красі» як своєрідний ескіз майбутнього шедевру - драми «Брех­ня».
  • Ескіз
    Документ
    Психопортрет В. Винниченка психосоматичні маркери
    (ЛНУ ім. Тараса Шевченка, 2013) Михида, Сергій Павлович; Михида, Сергей Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті запропоновано нові методологічні підходи до окреслення психологічного портрета письменника. Завдяки виявленню взаємозалежності психоструктури митця і його творчого результату висвітлено окремі риси психопортрета видатного українського письменника і політика Володимира Кириловича Винниченка. Особлива увага приділена психосоматичній сфері художника слова. З'ясовано, що поєднання ознак різних типів темпераменту стало важливим чинником художності. Проаналізовано малу прозу В. Винниченка, з'ясовано її експлікаційну прозорість, високу інформативність у розкритті психотруктури автора. Підтвердження цьому знайдено у письмових свідченнях сучасників та авторських мемуарних текстах: щоденниках, епістолярії. А власне художні явища засвідчили ряд домінант, які мають відверто психоавтобіографічний характер і дозволили виявити особливості темпераменту митця та їх вплив на художність.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості еволюції драматургічної поетики Володимира Винниченка (п’єси “Дорогу красі” і “Брехня”)
    (ТНУ им. В. И. Вернадского, 2011) Ковалик, Марина Олексівна; Ковалик, М. А.; Михида, Сергей Павлович; Kovalyk, М. О.; Mykhyda, Sergiy
    (uk) У статті розглядається рання п’єса В. Винниченка "Дорогу красі" як своєрідний ескіз майбутнього шедевру - драми "Брехня".
  • Ескіз
    Документ
    Функція хронотопу у формуванні синергетики внутрішнього світу художнього твору
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2016) Клочек, Григорій Дмитрович; Клочек, Григорий Дмитриевич; Klochek, Hryhoriy
    (uk) У статті розглядається функція хронотопу у формуванні синергетики внутрішнього світу твору. Опираючись на ідеї, висловлені у статті Д. Ліхачова «Внутрішній світ художнього твору», показано, що така особливість внутрішнього світу твору, як слабкий «опір середовища», фактично визначає такі важливі складники внутрішнього світу, як час і простір. Повільний плин художнього часу у творі, як правило, відображає підвищений аналітизм авторського світобачення: він уважно придивляється до реалій предметного світу, детально простежує психологію персонажів. Це, у свою чергу, зумовлює характер сюжету, мови, ритміки, композиції. Художній світ є системно організованим утворенням, і тому всі його складники перебувають у системних зв’язках.
  • Ескіз
    Документ
    Внутрішня гармонізація художнього твору як чинник його цілісності та художньої довершеності
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Клочек, Григорій Дмитрович
    (UA) У статті досліджується внутрішня гармонізація в художньому творі таких компонентів поетики як ритмомелодика, мова, композиція. Висновки будуються на врахуванні попереднього наукового досвіду (Ейхенбаум Б., Жирмунський В., Ліхачов Д., Тимофєєв Л., Чичерін А.). Внутрішня гармонізація поетики твору розглядається як один із важливих чинників його художньої довершеності.
  • Ескіз
    Документ
    Творчість Ліни Костенко в контексті поетики необароко
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Таран, Олег Іванович
    У статті робиться спроба осмислити творчість Ліни Костенко в контексті необарокової поетики. Виділяються ключові концепти, які єднають твори Ліни Костенко з естетикою українського Бароко XVII-XVIII століть.
  • Ескіз
    Документ
    Ліричний диптих Павла Тичини
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Поляруш, Олег Євгенович
    У статті розглядаються проблематика, образ ліричного героя, жанрово-стильові особивості поезій П. Тичини "Гаї шумлять..." та "Арфами, арфами...", які пов’язані одним задумом і можуть досліджуватися цілісно як диптих.
  • Ескіз
    Документ
    Практика монографічного портретування Євгена Маланюка (на матеріалі розвідок про Т. Шевченка та М. Гоголя)
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Гольник, Оксана Олександрівна
    У статті проаналізовано оригінальну методологію монографічного портретування Є. Маланюка, проаналізовано її концептуальні складові, окреслені підходи і прийоми осягнення критиком творчих постатей Т. Шевченка і М. Гоголя.