Кафедра української філології та журналістики

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/6

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Психопоетикальні аспекти комедіографії Марка Кропивницького
    (Видавець Чабаненко Ю. А., 2014) Михида, Сергій Павлович; Михида, Сергей Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті із залученням психопоетикальної методики осмислюються окремі аспекти формування комедійного дискурсу М. Кропивницького. Аналіз мегатексту драматурга оприявнює психологічні основи гострослів’я й дотепів у драмах митця. Трагікомічність на рівні жанру постає як безпосередня кореляція із його психологічним станом, психоемоційною реакцією на світ.
  • Ескіз
    Документ
    Драматична поема Лесі Українки «Оргія»: психопоетнкальна рецепція
    (ТНУ им. В. И. Вернадского, 2012) Михида, Сергій Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті на матеріалі епістолярію, спогадів та п’єси Лесі Українки «Оргія» розглядаються особливості психосвіту письменниці та їх вплив на формування поетики драми.
  • Ескіз
    Документ
    Драма несвободи в мегатексті Тараса Шевченка
    (2016) Михида, Сергій Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті осмислюється кореляція мемуарної й художньої версій душевної колізії Т. Шевченка, викликаної ув’язненням та перебуванням у засланні. Листування, спогади й поезії цього часу виявляють складну психологічну кризу, пов’язану з обмеженням свободи. Перебування в стані внутрішнього конфлікту, сублімація його в творчості спростовують усталені оцінки виняткової духовної стійкості поета, здатності легко протистояти обставинам. Болісний вихід із психологічної кризи уможливлюється завдяки поезії, яка демонструє якісно нові життєві пріоритети митця.
  • Ескіз
    Документ
    Психопортрет В. Винниченка психосоматичні маркери
    (ЛНУ ім. Тараса Шевченка, 2013) Михида, Сергій Павлович; Михида, Сергей Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті запропоновано нові методологічні підходи до окреслення психологічного портрета письменника. Завдяки виявленню взаємозалежності психоструктури митця і його творчого результату висвітлено окремі риси психопортрета видатного українського письменника і політика Володимира Кириловича Винниченка. Особлива увага приділена психосоматичній сфері художника слова. З'ясовано, що поєднання ознак різних типів темпераменту стало важливим чинником художності. Проаналізовано малу прозу В. Винниченка, з'ясовано її експлікаційну прозорість, високу інформативність у розкритті психотруктури автора. Підтвердження цьому знайдено у письмових свідченнях сучасників та авторських мемуарних текстах: щоденниках, епістолярії. А власне художні явища засвідчили ряд домінант, які мають відверто психоавтобіографічний характер і дозволили виявити особливості темпераменту митця та їх вплив на художність.
  • Ескіз
    Документ
    Художня трансформація внутрішніх конфліктів у ліриці Т. Шевченка періоду заслання
    (ДВНЗ УНУ, 2014) Михида, Сергій Павлович; Михида, Сергей Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті осмислюються особливості психосвіту Тараса Шевченка крізь призму його мегатексту періоду заслання. Листування, спогади й поезії цього часу виявляють складну психологічну кризу, викликану обмеженням свободи. До усталеної в літературознавстві тези про духовний стоїцизм митця додаються міркування щодо конфронтації зі сформованою раніше Моделлю Світу й художньої версії виходу із внутрішнього конфлікту.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічний портрет письменника: на шляху до створення методології реконструкції
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2004) Михида, Сергій Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті розглядаються літературознавчі та психологічні підходи до створення психологічного портрету митця. Узгоджуючи здобутки біографічного методу психоаналізу та гуманістичної психології окреслюються джерела матеріал та прийоми експлікації образу особистості письменника.
  • Ескіз
    Документ
    Особистість В. Винниченка у світлі психопоетики (теоретичні аспекти)
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2005) Михида, Сергій Павлович; Mykhyda, Serhiy
    (uk) У статті визначаються методологічні принципи підходу до осягнення психоструктури творчої особистості, на матеріалі мегатексту В. Винниченка окреслюються штрихи до його психологічного портрету.