Кафедра природничих наук і методик їхнього навчання

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/62

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Активізація пізнавального інтересу учнівпри навчанні квантової фізики з використанням історичного матеріалу
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2017) Садовий, Микола Ілліч; Руденко, Євгеній Володимирович; Rudenko, Evgeny; Sadovyj, Mykola
    (uk) В статті визначена роль історичного матеріалу для активізації пізнавальної діяльності учнів при опануванні фізики та окреслено конкретний зміст навчального матеріалу, з яким варто ознайомити учнів при навчанні квантової фізики. Стаття також присвячена аналізу історичних аспектів зародження та розвитку квантової фізики. Здійснено аналіз історичного розвитку змісту понять квантової фізики, зокрема відомостей про випромінювання абсолютно чорного тіла, квант світла, фотон та корпускулярні властивості світла. Розглянуто розвиток фундаментальних теорій квантової фізики. Показано особливості цих понять у контексті їх історичного формування. Зроблено спробу показати історичне значення відкриттів у галузі квантової фізики кінця ХІХ початку ХХ століття. Метою даної статті є дослідження історичних причин виникнення квантової фізики, визначення історичного генезису виникнення та доведення фундаментальних теорій та понять квантової фізики.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення квантової фізики згідно вимог принципів науковості та наочності
    (РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2009) Трифонова, Олена Михайлівна
    (uk) У статті розглядається проблема реалізації принципів науковості та наочності при вивченні квантової фізики у вищих педагогічних навчальних закладах та середніх школах.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення фізичного практикуму з квантової фізики комп’ютерно-орієнтованими засобами навчання
    (2019) Величко, Степан Петрович; Соменко, Дмитро Вікторович; Шульга, С. В.; Величко, С.П.; Соменка, Д. В.; Шульга, С.В.; Velichko, S.; Somenko, D.; Shulga, S.
    (ua) Сучасна методика навчання фізики, включаючи і методику вивчення розділу «Квантова фізика» у педагогічних закладах освіти, повинна враховувати наявність в освітньому процесі двох складників – віртуального та реального – і використовувати їх інтегровано у процесі навчання і зокрема в ході виконання обов’язкового фізичного практикуму. Це дає можливості студентові завдяки запропонованому ППЗ «Quantum physics» якісно підготуватися і виконати роботу практикуму, а на завершальній стадії зробити вичерпні узагальнення і за необхідності виправити одержаний результат та внести правки.
  • Ескіз
    Документ
    Virtual experiments in the study of quantum physics
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2016) Шульга, Сергій Володимирович; Величко, Степан Петрович; Шульга, Сергей; Величко, Степан; Shulga, S. V.; Velychko, S.P.
    (uk) У статті розглянуто окремі аспекти методики фізики, які можуть бути покладені в основу розробки та удосконалення програмних засобів для моделювання фізичних явищ та процесів з розділу «Атомна і ядерна фізика», створення віртуальної фізичної лабораторії та вироблення методики її впровадження у навчальний процес як середньої, так і вищої школи.
  • Ескіз
    Документ
    Використання мультимедійних технологій у фізичному експерименті з ядерної фізики
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2007) Садовий, Микола Ілліч; Руденко, Євгеній Володимирович
    (uk) Стаття присвячена проблемі використання новітніх технологій навчання для моделювання фізичного експерименту з квантової фізики.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості використання сучасного спектрального комплекту при вивченні курсу фізики у вищих навчальних закладах
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2012) Ковальов, Сергій Григорович; Величко, Степан Петрович
    (uk) У статті розглянуто загальні принципи побудови нового навчального обладнання, яке виготовлене з урахуванням можливостей використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), за допомогою чого можна покращити навчально-виховний процес при вивченні оптичного випромінювання в курсі загальної фізики вищих навчальних закладів. Описано використання нового обладнання в лабораторних роботах з вивчення фотоефекту та дослідження спектрів поглинання. Одночасно аналізується розробка нових лабораторних робіт, які, з одного боку, є дослідженнями та перевіркою загальної теорії фізики, а з іншого – дають можливість ознайомитись з механізмами і принципами реалізації будови сучасного спектрального обладнання на прикладі вивчення дефектів у оптичних системах.
  • Ескіз
    Документ
    Криза техноутворень ХХ століття та її вплив на зміст шкільного курсу фізики
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Трифонова, Олена Михайлівна
    (UA) В статті розглянуті ті зміни в усіх сферах життя світової спільноти, що ведуть до науково-технічних революцій.