Кафедра природничих наук і методик їхнього навчання

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/62

Переглянути

community.search.results.head

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення симетрій майбутніми вчителями фізики
    (2012) Подопригора, Наталія Володимирівна; Садовий, Микола Ілліч; Трифонова, Олена Михайлівна
    (uk) Стаття присвячена проблемі висвітлення властивостей симетрії у єдності із законами збереження і інваріантності, як основи будь-якої фізичної теорії щодо спостережуваних фізичних характеристик систем, у комплексно-системній підготовці майбутнього вчителя фізики.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми побудови відкритої та гнучкої методичної системи навчання математичних методів фізики у педагогічних університетах
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2014) Подопригора, Наталія Володимирівна
    (uk) Розглядаються тенденції розвитку фундаментальної фізико-математичної освіти, зближення природничо-наукового та гуманітарного, що уможливлюють розв’язання проблеми побудови відкритої та гнучкої науково-обґрунтованої методичної системи навчання математичних методів фізики у педагогічних університетах.
  • Ескіз
    Документ
    Контекстна спрямованість навчання математичному моделюванню фізичних систем з точки зору принципу відповідності
    (2015) Подопригора, Наталія Володимирівна; Podopryhora, N. V.
    (uk) У статті конкретизуються основні напрямки контекстного підходу: теоретичного, прикладного та професійно спрямованого формування у майбутніх вчителів фізики математичної компетентності з фізики з точки зору вивчення принципу відповідності. Теоретичний контекст навчання математичному моделюванню фізичних систем презентовано на прикладі обґрунтування теорем Еренфеста у курсі квантової механіки, а також на основі аналізу формули Ейнштейна встановлена класифікації рухів мікрооб’єктів щодо розмежування класичної, релятивістської та ультрарелятивістської областей; прикладний – через аналіз основних положень теорії Бора; професійно спрямований – через можливість адаптації квантово-механічних уявлень у змісті задач шкільного курсу фізики. Встановлено, що відшукання критеріїв виродженнях теоретичних співвідношень з позицій принципу відповідності є вагомим елементом реалізації контекстної спрямованості навчання математичному моделюванню фізичних систем, уможливлюючи формування у студентів теоретичного та критичного типів мислення.
  • Ескіз
    Документ
    Поліпарадигмальність як методологічна система координат до осмислення трансформації поглядів на навчання математичних методів фізики у педагогічних університетах
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2015) Подопригора, Наталія Володимирівна
    (uk) В статті представлені результати дослідження трансформації поглядів на навчання математичних методів фізики у педагогічних університетах з позицій поліпарадигмальної методологічної системи координат, починаючи з середини 50-х років минулого століття. Результати дослідження представлені у вигляді відповідної періодизації еволюції дидактичних підходів від формально-логічного до компетентнісного.
  • Ескіз
    Документ
    Роль навчального експерименту з фізики в активізації пізнавально-пошукової діяльності студентів
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2011) Слободяник, Ольга Володимирівна
    (uk) У статті розглядається навчальний фізичний експеримент як важлива складова активізації самостійної роботи майбутніх учителів фізики. При цьому зроблено вагому методичну пропозицію про доцільність запровадження індивідуальних навчальних завдань експериментального, теоретичного і дослідницького характеру, котрі дають можливість майбутнім учителям фізики одержувати важливі методичні висновки на основі активної самостійної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Про навчання експериментальних та теоретичних методів фізики у педагогічному університеті
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Подопригора, Наталія Володимирівна
    (UA) У статті представлені основні проблеми навчання експериментальних і теоретичних методів фізики майбутніх вчителів і викладачів фізики у педагогічному університеті.
  • Ескіз
    Документ
    Формування у студентів вищих навчальних закладів дослідницько-експериментальних навиків роботи із сучасними спектральними приладами
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Величко, Степан Петрович; Ковальов, Сергій Григорович; Ковальов, Юрій Григорович
    (UA) У статті розглянуто оригінальну лабораторну роботу з градуювання та налаштування спектрометра від універсального навчального комплекту "Спектрометр 01" та її методичне забезпечення з елементами синергетичного підходу.
  • Ескіз
    Документ
    Акустичний датчик у навчальному експериментуванні майбутніх учителів фізики
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Подопригора, Наталія Володимирівна
    Пропонується один з варіантів комплексного представлення експериментальної і теоретичної компонент курсу фізики вищої школи у формуванні відповідної предметної компетентності майбутніх учителів фізики на прикладі використання акустичного датчика у системі навчального фізичного експерименту.