Інституційний репозитарій eCUSUIR — це відкритий електронний архів Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, що накопичує, зберігає, розповсюджує та забезпечує довготривалий постійний доступ через Інтернет до матеріалів наукового, освітнього та навчально-методичного призначення, створених працівниками будь-якого структурного підрозділу, а також докторантами, аспірантами, магістрами та студентами ЦДУ ім. В. Винниченка.
Документи, що розміщено в репозитарії є складовою частиною фонду електронних документів Бібліотеки ЦДУ ім. В. Винниченка.
Репозитарій має скорочену назву eCUSUIR, яка є абревіатурою повної назви електронного інституційного репозитарію Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка англійською мовою: Electronic Central Ukrainian State University Institutional Repository.
Репозитарій eCUSUIR формується та функціонує відповідно до Положення про інституційний репозитарій ЦДУ ім. В. Винниченка
Призначення eCUSUIRCприяти розвитку педагогічної та суміжних наук і освіти в Україні та світі шляхом створення, накопичення, систематизації, зберігання в електронному вигляді, а також надання через Інтернет відкритого доступу до інтелектуальних матеріалів університетської спільноти українському та світовому науково-освітньому товариству.
Завдання eCUSUIR- створення організаційної, технічної та інформаційної інфраструктури для централізованого і довготривалого зберігання в електронному вигляді наукових, освітніх та навчально-методичних документів КДПУ ім. В. Винниченка, а також їх поширення в мережі Інтернет у відкритому доступі;
- сприяння збільшенню наукометричних показників працівників університету;
- сприяння підвищенню рейтингу університету;
- створення надійної і доступної системи обліку навчальних і наукових творів кафедр і окремих працівників університету.
- освітня, що спрямована на покращення навчального процесу;
- наукова, що спрямована на сприяння науково-дослідницькій роботі;
- довідково-інформаційна, що спрямована на задоволення інформаційних потреб і запитів користувачів;
- кумулятивна, що спрямована на поповнення бібліотечного фонду оригінальними електронними документами та електронними копіями друкованих видань, а також їх збереження.
Самоархівування та архівування відповідальною особою від наукового підрозділу:
- автор/відповідальна особа заповнює поля метаданих та розміщує документ в репозитарій в буфер;
- бібліотекар перевіряє метадані та публікує документ у доступ.
Архівування бібліотекарем за дорученням від автора:
- автор надає документ та основні метадані до бібліотеки;
- бібліотекар заповнює поля метаданих та розміщує документ в репозитарій в доступ.
Репозитарій не є видавцем. Репозитарій є електронним архівом.
Документи, що розміщуються в Репозитарії, мусять повністю або частково бути створеними чи фінансованими ЦДУ ім. В. Винниченка, будь-яким його підрозділом, співробітниками, студентами, аспірантами або докторантами. Матеріали мають бути наукового, дослідницького, освітнього чи методичного змісту (детальніше - Політика щодо змісту).
Твори в Репозитарій можуть розміщуватися лише зареєстрованими користувачами - депозиторами, якими можуть бути: викладачі, студенти, аспіранти та докторанти, бібліотекарі та інші співробітники університету (детальніше - Політика щодо розміщення та депозиторів).
Розміщення документів в Репозитарії вимагає заповнення основного набору полів метаданих (описової інформації). Деякі з цих метаданих можуть автоматично генеруватися програмним забезпеченням (DSpace), що використовується в Репозитарії, інші повинні бути заповнені депозитором під час процесу розміщення документу до Репозитарію (детальніше - Політика щодо метаданих).
Якщо автор розміщує самостійно твір або передає його до бібліотеки для розміщення в Репозитарій за дорученням, то він погоджується з умовами Авторського договору про передачу невиключних прав на використання твору (авторський ліцензійний договір) (детальніше - Політика щодо якості твору та авторського права).
Копії творів, що розміщені в Репозитарії, можуть бути відтворені, представлені чи передані третій стороні і збережені в базах даних у будь-якому форматі та на будь-якому носію з некомерційною метою без попереднього узгодження. При цьому обов’язково мають бути вказані такі дані: автор(и), назва та всі інші елементи бібліографічного опису; гіперпосилання та/або URL на сторінку оригінальних метаданих. Зміст твору не може бути змінений жодним чином (детальніше - Політика щодо даних).
Документи, розміщені в Репозитарії, змінювати не дозволяється. За необхідності, в Репозитарії може бути розміщено поновлену версію. Попередня версія може вилучатися із публічного доступу, а оригінальний URL відкликаного документа буде пов’язано із останньою версією (детальніше - Політика щодо збереження).